Znany, nieznany Dolny Śląsk

Bus do Niemiec - przewóz osób z małopolski do Niemiec

Znany, nieznany Dolny Śląsk

Polska posiada wiele pięknych i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Z pewnością do takiego terenu zalicza się województwo dolnośląskie. To właśnie na jego obszarze znajduje się wiele wspaniałych miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć.

Co kryje w sobie Dolny Śląsk?

Województwo dolnośląskie słynie z wielu zamków i pałaców, uroczych miasteczek ze starówkami, ale także posiada wiele innych nietuzinkowych atrakcji. Wyjątkowy i charyzmatyczny Wrocław to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Stolica Dolnego Śląska wyróżnia się okazałym rynkiem, Wyspą Słodową, Starym Cmentarzem Żydowskim oraz Labiryntem w Parku Brochowskim. Szczawno-Zdrój to kolejna piękna miejscowość z pijalnią wód oraz parkiem zdrojowym. Dolny Śląsk słynie również z Krainy Wygasłych Wulkanów, która położona jest na zachodzie województwa, a jej wygląd zapiera dech w piersiach niejednego turysty. Kolejną wizytówką województwa dolnośląskiego jest Międzygórze nazywane Perłą Sudetów.

To wieś zabudowana w pięknym stylu norweskim i tyrolskim. W tym miejscu znajduje się szeroka baza noclegowa, która składa się z zabytkowych pensjonatów, willi oraz pokoi gościnnych. Region ten charakteryzuje się także kompleksem Riese mieszczącym się w Górach Sowich. Na południu Dolnego Śląska znajduje się podziemne miasto, które związane jest z jedną z największych tajemnic hitlerowców. To niewyobrażalne miejsce związane z legendą o ukrytym tam złotym pociągu czy bursztynowej komnacie. Dla miłośników cudów architektury warto zagościć w Świdnicy, a więc w kolejnym z najładniejszych miast Dolnego Śląska, w którym warto zobaczyć Stare Miasto, a także Kościół Pokoju pw. Świętej Trójcy, który wpisany jest na listę zabytków UNESCO.

Bus z Małopolski przez Dolny Śląsk do Niemiec

Nasza trasa bus do Niemiec rozpoczyna się na południu Polski, a więc w Małopolsce, a dokładnie w Nowym Sączu. Następnie przemierzamy przez Dolny Śląsk aż do naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szukasz przewoźnika, który zagwarantuje Ci bezpieczną, komfortową i sprawną podróż do Niemiec, skontaktuj się z nami i poinformuj o terminie swojej podróży.