W drodze do Niemiec…

Bus do Niemiec - przewóz osób z małopolski do Niemiec

W drodze do Niemiec…

„Podczas ostatniej podróży z Nowego Sącza do Niemiec, z wielkim zainteresowaniem patrzyłem przez okno busa firmy Express-Line. Ile miejscowości mijaliśmy po drodze? Trudno zliczyć, ale podróż minęła szybko i bezpiecznie. W komfortowych warunkach, w klimatyzowanym pojeździe, trudno było skupić się na obrazach zza szyby, gdy sen ogarnął organizm. Tyle miast, wsi i pięknych krajobrazów mijaliśmy po drodze, a ja nic o nich nie wiem”.
Jeżeli tak jak nasz klient jesteś ciekawy, przez jakie miejscowości przejeżdża każdego dnia nasz bus do Niemiec, to właśnie dzisiaj przybliżymy Ci przebieg trasy.

Początek trasy – miasto Nowy Sącz

Dziś rozpoczynamy podróż do Niemiec w mieście Nowy Sącz. Pakujemy do bagażnika torby podróżne, walizki, paczki i wsiadamy do busa do Niemiec. Mijamy szybko Limanową, Mszanę Dolną. Dojeżdżamy do Myślenic, jesteśmy na autostradzie. Żegnamy Kraków, Katowice, Opole, piękny Wrocław, Zgorzelec i dziękujemy na dzisiaj naszej ojczyźnie. Wjeżdżając do Niemiec trafiamy na Chemnitz, a potem na miasto Gera, w którym znajduję się teatr z 1902 r. Zapamiętujemy tę informację, bo dzisiaj nie mamy stroju galowego i nie sprzedano by nam biletów na spektakl. Natomiast w kolejnym mieście: Jena – nie potrzebujemy posiadać odpowiedniego stroju. Wchodzimy po prostu do najstarszego nieprzerwanie działającego planetarium na świecie. Oprócz Planetarium Zeissa, zwiedzić możemy obserwatorium astronomiczne, ogród botaniczny, a także muzeum optyki. Tutaj nie liczą się sprawy przyziemne, tutaj odpoczywamy, oddajemy się kontemplacji i zagłębiamy się w tajemnice wszechświata. Gdy już wrócimy do rzeczywistości mijamy Erfurt, Gissen, Siegen, Wuppertal i jesteśmy Dortmundzie. Jeżeli nie grają aktualnie żadnego meczu to możemy zwiedzić romańsko – gotycki Kościół Mariacki, Muzeum Samochodów, Muzeum Browarnictwa, a jeżeli nadal brakuje nam piłki nożnej to możemy zaspokoić naszą ciekawość sportem zwiedzając Muzeum niemieckiej piłki nożnej. Pamiętajmy, że Dortmund to znaczący ośrodek przemysłowy, centrum finansowo – handlowe. Posiada dużą ilość banków i uczelni. Dlatego pewnie część naszych pasażerów w tym mieście zakończy naszą podróż. Rozpoczynając nową pracę, czy odwiedzając najbliższych na emigracji, zabiorą bagaże i zostaną w Dortmundzie. Komu w drogę, temu czas.

Jedziemy dalej busem Express-Line do Niemiec

Mijamy Essen, Duisburg i jesteśmy w Düsseldorfie. Tutaj nie myślimy o relaksie, tu tętni życie, pełno w ludziach energii. Jedno z większych miast zachodnich Niemiec, o dużym znaczeniu gospodarczym. Do tego miasta codziennie dojeżdża do pracy ok. 250 tysięcy osób z pobliskich miejscowości. Z pewnością pożegnamy się w tym mieście z częścią naszej załogi podróżniczej. Z Düsseldorfu przeskakujemy do miasta: Kolonia – czwartego, co do wielkości miasta Niemiec. Jednego z najważniejszych ośrodków kultu religijnego w Europie. Obowiązkowo należy zobaczyć na żywo Katedrę Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny – największego i najważniejszego kościoła niemieckiej Kolonii. Zachwyceni gotycką katedrą dojeżdżamy do Bonn i…..jesteśmy na miejscu. Dotarliśmy do celu naszej podróży do Niemiec – miasta: Aachen. I jak? Szybko minęła podróż? Troszkę snu, zwiedzania, rozmów, muzyki, może jakiś film, rozmyślanie, odpoczynek i zaczynamy spełniać marzenia w nowym miejscu.
Zapraszamy do firmy Express-Line Bus do Niemiec. U nas kupisz bilet już za 75 EURO. Zadzwoń już dziś i zarezerwuj bilet.